ROOT TO RISE // EDYCJA WIOSENNA

Kurs online dla kobiet

21 marca 2021   ‐  15 kwietnia 2021
Prowadzone przez Justynę Jaworską, Julię Piskulinę, Julitę Kordońską oraz Ewelinę Tyszko-Bury
ROOT TO RISE

Oddech. Oczyszczenie. Odnowa.


21 marca – 15 kwietnia 

4-tygodniowy kurs online


Wiosna wnosi nową energię. To czas zmian, odradzania się natury, dłuższych dni i większej życiowej aktywności.

 

Podczas drugiej edycji kursu Root to Rise skupimy się na ruchu, działaniu i budowaniu nowych nawyków. Dowiesz się, jak łagodnie oczyścić organizm po zimie, aby nabrać sił do pełniejszego przeżywania codzienności.

 

W Medycynie Chińskiej wiosna to czas szczególnego zadbania o wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Podczas cotygodniowych spotkań poznasz sposoby na wspomaganie ich regeneracji i odnowy. Zrozumiesz cykl menstruacyjny od strony gospodarki hormonalnej oraz to, jak odżywianie i odpoczynek wspomagają jego prawidłowe funkcjonowanie.

Funkcje wątroby, menstruacja i Ashtanga Yoga to głęboko oczyszczające procesy. Dzięki nim usuwamy to, co toksyczne, zbędne, co nie służy rozwojowi, stoi na przeszkodzie w osiągnięciu równowagi. Oczyszczanie na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym jest niezbędne w utrzymaniu zdrowia. Prowadzi Nas też do lepszego przyjrzenia się sobie na głębszych poziomach. Pokazuje, co jest dla Nas dobre, a co nie wspiera nas w rozwoju.

 

Aby mocniej zakorzenić się w nowych nawykach, zadbamy o Nasze centrum, czyli o miednicę.

 

Na program spotkań składają się:

Wykłady GET INSPIRED we wtorki

Ćwiczenia mięśni dna miednicy PELVIC CARE w czwartki

Oraz Praktyka osadzona w metodzie Ashtangi, czyli MOVE + MEDITATE w niedziele


O kursie:


Zapraszam na 4 tygodnie spotkań, podczas których:

 • Poznasz lepiej swoje ciało i  oddech, który odżywia i rozluźnia
 • Poczujesz i zrozumiesz działanie mięśni dna miednicy
 • Dowiesz się, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy
 • Wzmocnisz świadomość cykliczności i wiedzę na temat hormonów
 • Dostaniesz wskazówki z zakresu Medycyny Chińskiej dotyczące odżywiania się wiosną
 • Poznasz sposoby na łagodny, wskazany o tej porze roku detox, dzięki któremu poczujesz więcej energii
 • Zadbasz o świadomy relaks i o zredukowanie stresu
 • Zbudujesz nawyki, które wspierają zdrowie, poczucie równowagi i spokoju

Co otrzymasz:

 • 11 zajęć online z możliwością odtworzenia przez 10 dni
 • 1 nagranie video do praktyki jogi w domu
 • 1 nagranie audio z prowadzoną medytacją
 • Inspiracje do codziennej praktyki i zadbania o siebie na wielu poziomach
 • Zniżki u partnerów wydarzenia

Kurs zawiera:

 • 3 spotkania tygodniowo przez 4 tygodnie
 • Zajęcia jogi, medytacji oraz ćwiczenia skoncentrowane na miednicy
 • Zajęcia z ekspertkami w dziedzinie praktyki jogi i medytacji, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, uroginekologii i dietetyki hormonalnej

Prowadzące:


Justyna Jaworska // Yoga, Medytacja, Świadomość cyklu oraz Mięśnie Dna Miednicy

Jestem nauczycielką Ashtanga Yogi autoryzowaną przez KPJAYI w Mysore. Nad moją praktyką czuwa Sharmila Desai. Od 2006 roku uczę się w Indiach, w Mysore i Morjim.

Po kilku latach uczenia poza Polską, otworzyłam MERU Shala i prowadzę regularne zajęcia, w tradycyjnym stylu Mysore, na warszawskim Żoliborzu.

Jestem terapeutką mięśni dna miednicy, przeszłam szkolenia wg metody BEBO.

W praktyce jogi szukam głębokiego spokoju, równowagi oraz uważności, które przenoszę do wszystkich aspektów mojego życia.

 

Yulia Piskulina // Tradycyjna Medycyna Chińska oraz Odżywianie

Pochodzi z Syberii. Studiuje i praktykuje Tradycyją Medycynę Chińską od 2008 roku. Przez pół roku mieszka w Indiach, a resztę czasu spędza pomiędzy Tajwanem a Europą, wciąż szukając możliwości rozwoju swojej wiedzy. Pomaga i inspiruje do zdrowego życia wierząc, że mamy wszystko, czego potrzebujemy do osiągnięcia równowagi, ale podaje właściwe narzędzia.

Jej konsultacje obejmują analizę z pulsu oraz języka, wywiad, podanie rekomendacji dotyczących stylu życia i diety, akupunkturę, bańki oraz techniki jak Gua Sha, moksoterapia.

 

Julita Kordońska // Terapia żywieniowa, Zdrowie hormonów

Julita Kordonska, teraputka żywieniowa specjalizująca się w zaburzeniach hormonalnych kobiet i ich wpływie na zaburzenia nastroju.

Swoje zawodowe szlify zdobyła w Institute for Optimum Nutrition w Londynie. Odbyła też szereg szkoleń w zakresie immunologii reproduktywnej, endokrynologii czy zaburzeń gospodarki cukrowo-insulinowej.

Uwielbia przekładać język nauki na język kuchni, uważając, że kobieca biologia potrafi pięknie się odwdzięczyć za odrobinę sensownej self-care. Prywatnie mama 10-letniej Zoi, na której uparcie eksperymentuje na szczęście ku uciesze małej, ukochana pan Luny i służąca dwóch kotów.

 

Ewelina Tyszko – Bury // Osteopatia ginekologiczna

Swoją zawodową drogę z rehabilitacją i osteopatią zaczęła w 2004 roku od studiów na warszawskim AWF-ie na wydziale fizjoterapii.

Studiowała osteopatię w Sutherland College of Osteopathic Medicine i zakończyła naukę egzaminem zdanym z wyróżnieniem. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu osteopatii w kraju i za granicą. Wykładowca i prelegent na konferencjach i spotkaniach naukowych.Autorka publikacji w czasopismach medycznych.Od 2016 roku prowadzi autorskie szkolenie “Podejście osteopatyczne w bólach dna miednicy”.

Jej ulubionym tematem pracy jest osteopatia ginekologiczna oraz ostre zespoły bólowe kręgosłupa. Stworzyła swoje miejsce pracy, które uwielbia http://www.przychodnie-rsc.pl. Twórca strony www.osteopatia-ginekologiczna.pl, która uświadamia kobiety jak wiele można pomóc w ich dolegliwościach bólowych. Pasjonatka swojej pracy.

Prywatnie mama, żona, córka i przyjaciółka. Równocześnie pilot paralotniowy, miłośniczka jazdy konnej, gór i narciarstwa.


Kalendarz spotkań:


NIEDZIELE: MOVE + MEDITATE

Praktyka asan w rytmie oddechu

21 i 28 marca oraz 11 kwietnia

godz. 12:00 – 13:30

 

WTORKI: GET INSPIRED 

Rozmowy z ekspertkami: odżywianie, hormony, świadomość cyklu.

23 i 30 marca oraz 6 i 13 kwietnia

godz. 18:30-20:00

* Rozmowa 23 marca odbędzie się w jęz. angielskim

 

CZWARTKI: PELVIC CARE

Praktyka mięśni dna miednicy: rozluźnianie, aktywacja i budowanie zdrowych nawyków.

25 marca oraz 1,8 i 15 kwietnia

godz. 18:30-20:00


✎Zapisy i koszt:


Rejestracja poprzez formularz ZAPISZ SIĘ lub zgłoszenie mailowe: yoga@merushala.com

Koszt:

350 PLN // cena early bird do 8 marca

400 PLN // cena po 8 marca

Spotkania odbywają się na platformie ZOOM, po każdych zajęciach otrzymujesz również link do odtworzenia, który jest aktywny  przez 10 dni.


Zdjęcie: Fairycity/Pinterest


Opinie uczestniczek poprzedniego kursu:
 
 
"Szczerze polecam każdej kobiecie niezależnie od wieku. To był piękny czas potężnej kobiecej energii, z ogromną dawką wiedzy i inspiracji. Czas spokojnego oddechu, wsłuchania się we własne ciało i jego potrzeby. Czas odpuszczania i dbania o siebie. Dziękuję za czułą opiekę <3"
~Agata, 38 lat
 
"Root to Rise to bezpieczna przestrzeń, w której kobiety mogą nauczyć się wiele o swoim ciele i dbaniu o swoje zdrowe nawyki. To także nauka jak włączać nasza kobiecość w praktykę jogi i inne aktywności. Wiedza przekazana przez Justynę i zaproszonych przez nią gości zostanie ze mną na długo."
~Agata, 29 lat
 
"To był dla mnie bardzo wartościowy czas z ogromną dawką wiedzy i inspiracji. Mogę śmiało powiedzieć, że przeformułował moje podejście do praktyki i pozwolił mi bardziej zwrócić uwagę na kobiece podejście. Zainspirował mnie też od strony filozofii, dzięki czemu patrzę na jogę bardziej holistycznie. Mam po nim bardzo dużo refleksji i czuję, że chcę się rozwijać! :)"
~Jowita, 34 lata
 
"Zajęcia z medytacji, oddechu i praktyki ashtangi pod okiem Justyny utwierdziły mnie w przekonaniu, że obrałam odpowiednią ścieżkę poszukiwań duchowych. Wiedza z zakresu mięśni dna miednicy chyba zrewolucjonizuje moje życie - żałuję, że nie przekazuje się jej w szkole, każda kobieta powinna ją otrzymać. I do tego jeszcze tyle na temat medycyny chińskiej! Wszystkie spotkania w bardzo życzliwej atmosferze! Justyna przygotowała świetne warsztaty, wszystko starannie opisane i poukładane i z możliwością odtworzenia nagrań ze spotkań. Polecam je teraz wszystkim moim znajomym!"
~Ania, 39 lat
 
"Kurs Root To Rise jest dla mnie niezwykłym procesem świadomościowym. Dzięki wiedzy i praktyce mogłam poszerzyć swoje umiejętności, poznać lepiej siebie, kobiecy cykl, rytm natury. Poczułam się cudownie w kontakcie ze sobą, swoimi emocjami, ciałem, zaopiekowałam obszary wewnątrz: głębiej i bardziej czule. Jestem wdzięczna, że są takie nauczycielki jak Justyna, dzięki którym kobiety zyskują większą świadomość, nie tylko kobiecej natury, ale także swojej mocy i sprawczości. Polecam z serca <3"
~Ewa, 35 lat